70 cizích jazyků doslova v kapse – jak snadno v každém věku cestovat a rozumět cizincům i bez znalosti jazyka

Čeština je krásný jazyk, který ale může být po čertech těžký na naučení, a kterým mluví jen nás 10 milionů Čechů. Mluvit jen česky tak může být velkou jazykovou bariérou a překážkou pro cestování nebo navazování vztahů s lidmi z dalších zemí. Přitom právě na stáří si hodně z nás nechává vysněné cesty po světě a kvůli narůstajícímu počtu cizinců v našem okolí mohou i senioři chtít jazykovou bariéru vyřešit. Naštěstí vznikají stále lepší technologie a výrobky, které za poslední roky velmi pokročily v automatickém překladu psaného textu i mluveného slova.

Ať už toužíte po nezávislejším cestování nebo si chcete lépe porozumět s lidmi z vašeho okolí, kteří nemluví česky, jsou tu nástroje, které vám to mohou umožnit.

Základního pomocníka najdete ve svém telefonu při připojení na internet – doporučujeme  Google Translator, slovník od  Seznamu, nebo pro náročnější překlady deepl.com. Ty slouží primárně pro překlad slov, Google Translator se zlepšil i v překladu vět, na plynulou konverzaci to ale spíš není. Google a Deepl navíc po stisknutí tlačítka napsaný překlad přečtou nahlas, takže se můžete vše naučit i sami říkat.

Pokud hledáte dokonalejší nástroj, který dokáže překládat mluvené slovo v reálném čase, jako kdybyste u sebe měli tlumočníka, nebo okamžitě přeložit různé cedule či menu v restauraci, když na ně jen namíříte kameru, pak mohou skvěle posloužit překladače jako je tento od Vasco. Přeloží nejen text na obrázku, ale i mluvené slovo a hlavně ovládá více než 70 jazyků, včetně aktuálně stále potřebnější ukrajinštiny. Pokud by se vám takový překladač hodil právě pro komunikaci s uprchlíky, můžete zde navíc požádat o jeho bezplatné poskytnutí.

Nápisy a cedule v cizí zemi vám také pomůže přes fotky přeložit např. aplikace Microsoft Translator nebo Papago. Na českém trhu jsou pak dostupné ještě například tento nebo tento překladač.

Pokud preferujete naučit se sám anglicky a Translator nebo Vasco mít jen jako dodatečnou pomoc, pak můžeme k učení doporučit světově nejpopulárnější aplikaci DuoLingo, která je zdarma a s češtinou se můžete naučit zatím právě jen anglicky. Když pokoříte tento světový jazyk, otevře vám to brány i ke všem ostatní.

Předchozí
Další

Dejte nám na sebe kontakt,

my vám budeme psát o technologických novinkách, které vám a vašim blízkým mohou zlepšit život.

Odesláním formuláře dáváte svůj souhlas s pravidly pro ochranu osobních údajů.

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop