Často kladené dotazy (FAQ)

Zajímá vás, co je Tutum, co tu můžete očekávat a co ne? Odpovědi na své otázky o Tutum naleznete níže, a pokud ne, neváhejte nás kontaktovat na info@tutum.cz.

Co znamená Tutum?

Celý projekt má za cíl zvyšovat kvalitu života seniorů, jejich rodin a pečujících. Věříme, že moderní technologie mohou pomoci řešit situace, které se mohou zdát neřešitelné. Pokrok navíc stále přichází s novými produkty, které mohou být dostupné a jednoduché a přitom zcela zásadní. Tutum znamená latinsky “bezpečný”. Bezpečí a důvěra jsou pro nás klíčové.

Pro koho je Tutum?

Tutum je určený především seniorům, jejich rodinám a pečujícím, kteří hledají řešení pro situace spojené se stářím, inspiraci pro svůj každodenní život i ojedinělé události. Některé technologie mohou být pro starší generace složité, díky Tutum se ale lidé mohou dozvědět, jak jim může zlepšit život i úplně jednoduchý produkt. Projekt navíc cílí také na poskytovatele zdravotní péče a pečovatele, kteří zde mohou čerpat inspiraci užitečnou pro jejich klienty a pacienty.

Jsou moderní technologie užitečné pro starší lidi, kteří s nimi neumí?

Ano, velmi! Postupně jsme si zvykli na vývoj technologií v domácnosti. Umíme používat moderní televize i trouby. Technologie, o kterých píšeme na Tutum, jsou často výrazně jednodušší a přitom mohou zachránit život.

Jaký výrobek by seniorům neměl chybět?

Záleží na konkrétní situaci a zdravotním stavu. Pokud má daný senior zvýšené riziko například dýchacích potíží (a to během epidemie koronaviru máme), je vhodné mít doma oxymetr na měření okysličení krve, kvůli srdečním potížím by zase neměl chybět tlakoměr. Více zde nebo v našich dalších článcích.

Je Tutum obchod?

Není. Produkty nevyrábíme, a ani je neprodáváme. Hledáme na internetu ty nejlepší výrobky vhodné pro seniory, pročítáme jejich technické parametry i hodnocení, porovnáváme je mezi sebou a vám tím nabízíme přehledné informace a inspiraci. U produktů najdete odkazy na velké online obchody i samotné výrobce. Stačí kliknout na odkaz a můžete nakoupit u vybraného prodejce.

Kde si lze zobrazené produkty koupit?

U každého produktu jsou odkazy na online obchody a výrobce. Stačí tedy kliknout, porovnat si například cenu mezi dodavateli a jednoduše nakoupit. Tutum není obchod.

Co dělat při reklamaci zakoupeného produktu?

S reklamací vám bohužel nemůžeme pomoci, obraťte se na obchod, ve kterém jste nakoupili a postupujte dle jejich obchodních podmínek a platných zákonů. Pokud ale chcete sdílet svou zkušenost se zakoupeným zbožím, můžete ho ohodnotit a okomentovat na produktové stránce výrobku zde na Tutum nebo na naší facebookové stránce. Tým Tutum i naši čtenáři vám budou za vaše doporučení či kritiku výrobku vděční.

Co zajímavého má Tutum na facebooku?

Na facebookové stránce společně tvoříme komunitu a prostor pro sdílení zkušeností. Přidejte se a vždy budete vidět novinky mezi prvními a budete mít možnost se všemi debatovat nejen o článcích z Tutum, ale i o vašich vlastních zkušenostech.

Našel jsem na Tutum chybnou informaci, co dál?

Napište nám, prosím, email na info@tutum.cz. Naším cílem je mít co nejpřehlednější relevantní informace a k chybě může dojít naším omylem, chybou ve zdroji (například u dodavatele produktu) nebo i postupem času, kdy daná informace může být zastaralá. Děkujeme za pomoc dělat Tutum lepší!

Můžu získat novinky přímo do emailu?

Ano, stačí, když nám dáte svůj email a přihlásíte se k odběru novinek. Můžete tak udělat třeba na hlavní stránce ve spodní části vpravo. Díky tomu vám neuniknou nové články, které vám a vaším blízkým mohou zlepšit život.

Proč jste Tutum založili?

Sami jsme hledali dlouhé hodiny informace k produktům, které by mohly řešit problémy našich prarodičů a zjistili jsme, že neexistuje stránka, která by nám s tím pomohla. Rozhodli jsme se pomoci všem ostatním, kteří často netuší, že existují produkty, které jim mohou opravdu změnit, nebo i zachránit život. Více o nás najdete zde.

Jak je Tutum financovaný?

Tutum jsme spustili jako vlastní projekt tvořený malým týmem ve volném čase. Když se nám daří lidem poradit a oni si potom v některém eshopu, na který odkazujeme, nějaký produkt koupí, jde z toho malé procento k nám. Peníze investujeme do dalšího rozvoje Tutum.

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop