Top 5 moderních přístrojů do lékárničky

Co nám v lékárničce chybí obvykle zjistíme, až když to něco potřebujeme. Základní léky obvykle zvládáme doplňovat, ale co dalšího bys nemělo v lékárničce chybět?

Předchozí
Další

Oxymetr pro měření okysličení těla

Koronavirus v závažnějších případech napadá dýchací systém a poškozuje plíce. Potíže s dýcháním přitom lidé obecně podceňují a lékařskou pomoc vyhledají   příliš pozdě. Kyslík tělo opravdu potřebuje. Optimální saturace krve kyslíkem pohybuje mezi 95 (u seniorů od 93) do 99 procent a docházet může nejen kvůli závažnému onemocnění, ale i při potížích s dýcháním při námaze. Oxymetr se zkrátka hodí nejen pro astmatiky. Obvykle se používají jemným přicvaknutím kolem prstu, některé navíc kromě okysličení krve kontrolují i tep. Tato dvojitá funkce pomůže jak při kritické situaci, tak při rutinní domácí kontrole.

Samostatný článek o oxymetru si můžete projít zde.

Teploměr do ucha

Klasický rtuťový teploměr sice vždy měřil přesně, ale snad ho v lékárničkách brzy vytěsní pohodlnější, rychlejší a bezpečnější přístroje. I u klasického elektrického teploměru do podpaží hrozí jeho špatné umístění. Teploměr snímající teplotu na dálku z čela je naopak dost pohodlný, ale chybu lehce uděláme mířením z velké vzdálenosti, malé vzdálenosti, nebo třeba na spánek, kde je teplota vyšší.

Ideálním řešením tak je digitální teploměr do ucha, který je krátký, takže nehrozí poškození, má výměnný kryt pro hygienu a stačí ho namířit správným směrem. Ačkoliv je často používán primárně pro děti, testovali jsme ho a funguje dobře i dospělým.

Tlakoměr

Věříme, že tlakoměr je už běžnou součástí lékárničky každého seniora, i těch kterým se závažné problémy s tlakem (zatím) vyhýbají. Tlakoměry dokážou nejen změřit hodnoty a upozornit na arytmii, ale můžete díky nim zjistit třeba to, že za vaší únavou není práce na zahradě, ale slabý infarkt. Ten není radno podceňovat, protože ne každý se podaří “přechodit”.

CRP test

Obdobný test obvykle dělá praktické lékař při podezření na bakteriální onemocnění, tedy to, kdy je potřeba podat antibiotika. Někteří lékaři ale k podání antibiotik přistupují i preventivně, ačkoli jde poté o zbytečné zatížení organismu. Také někteří pacienti zůstávají doma “s chřipkou” a riskují, že nejde o virové, ale právě bakteriální onemocnění, se kterým horký čaj s citrónem nepomohou. Pro oba případy je praktické mít doma v záloze právě CRP test z lékárny. Stačí kapka krve a test ukáže, zda je v těle silnější zánět a zda je nutné lékaře navštívit. (Lékaře je lepší kontaktovat i při virovém onemocnění, kterým navíc v dnešní době může být i COVID-19.)

Bandáže a ortézy

V pokročilém věku přibývá riziko artróz, řídnutí kostí či ochabování svalů. Pokud míváte problém s bolavým kolenem, nebo třeba zápěstím, je třeba se o tom poradit s lékařem. Doma si můžete ulevit moderními domácími bandážemi. Třeba tato je velmi pohodlná, lze ji použít na levou i pravou ruku a použít ji můžete i při spaní.

Dejte nám na sebe kontakt,

my vám budeme psát o technologických novinkách, které vám a vašim blízkým mohou zlepšit život.

Odesláním formuláře dáváte svůj souhlas s pravidly pro ochranu osobních údajů.

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop