Dotykový telefon pro seniora – jak vybrat?

Vyfotit rodinnou fotografii, vyhledat si dopravní spoj, zavolat pomoc či vést videohovor s vnoučaty. Chytré mobilní telefony mohou život ulehčit. Nabídce telefonů pro seniory ale přesto stále výrazně dominují ty tlačítkové. Jsou dotykové opravdu příliš složité? A existují alternativy, které jdou vstříc potřebám seniorů nebo zákazníkům bez zkušeností s technologiemi?

Výhody tlačítkových telefonů jsou zřejmé – mají dlouhou výdrž baterie a jsou odolné. Například Aligator R40 eXtremo je vyroben z vysoce odolného, nárazuvzdorného materiálu, který budou dotykové displeje jen těžko překonávat.

Připravili jsme si však pro vás i pár dotykových alternativ a ukážeme vám, že chytré telefony nemusí být vždy složité a nepochopitelné. A že existují odolné smartphony, které vás v přírodě také nenechají ve štychu.

Pokud máte zájem o zařízení, které poskytuje více než volání a základní funkce, ale nikdy předtím jste dotykový mobil neměli, doporučujeme zkusit chytré telefony určené na míru seniorům, např. Aligator S6500 a S5540. Jejich domovská obrazovka je tvořena ikonami základních aplikací, aby bylo vše přehledné. Tyto mobily samozřejmě poskytují připojení k internetu a navíc disponují SOS tlačítkem, které po stisknutí pošle SMS nouzovému kontaktu, vytočí jeho telefonní číslo a sdílí mu polohu telefonu. Tato zařízení mají jasný displej s výraznými barvami, aby uživatel bez problému viděl obrazovku i za ztížených podmínek. Reproduktory jsou hlasité, určené ke komfortnímu průběhu hovorů nebo poslechu hudby. Celé uživatelské prostředí těchto telefonů je přehledné, bez přehlcujících upozornění a požadavků.

Pokud hledáte odolného parťáka na cesty, doporučujeme sáhnout po dotykovém telefonu z odolných materiálů. Jedním z nich je Motorola Defy. Tato zařízení zaujmou nárazuvzdorností a voděodolností. Jsou vyráběna z tvrzeného skla, takže ani jejich velký displej není slabinou. Mohou tak poměrně dobře nahradit „nerozbitné” tlačítkové mobily.

Předtím, než naplno vstoupíte do světa chytrých telefonů, tu pro vás máme ještě jeden tip. Pokud se vám dotykové mobily pro seniory nezdají dostačující a máte chuť se vydat dál, lze si kromě klasického dotykáče koupit chytrý telefon s Easy mode, nebo-li jednoduchým režimem. Ten nalezneme například v nastavení Samsung Galaxy A32. Výsledkem je zjednodušená domovská obrazovka, zvětšení písma a ikon aplikací. Zároveň se změní citlivost obrazovky k dotyku tak, aby nedocházelo mylnému zmáčknutí. Klávesnice na displeji bude pozměněna tak, aby byla jasnější a lépe čitelná. 

Dotykové mobilní telefony nemusí představovat nepřekonatelnou překážkou ani pro zákazníky, kteří nemají s technologiemi zkušenosti. Není se čeho bát. Existují alternativy pro každého uživatele. Se zorientováním v nabídce a s výběrem konkrétního modelu se nemusíte stresovat. Od toho jsme tady my, tým Tutum, a naše srovnávání a hodnocení produktů..

Dejte nám na sebe kontakt,

my vám budeme psát o technologických novinkách, které vám a vašim blízkým mohou zlepšit život.

Odesláním formuláře dáváte svůj souhlas s pravidly pro ochranu osobních údajů.

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop