SOS tlačítko, které může zachránit život – jak vybrat

SOS tlačítka jsou malá a jednoduchá zařízení, která po jednom stisknutí zavolají pomoc, sama detekují pád či infarkt, nebo nahradí mobilní telefon v případě nouze. Je to asi ta nejmenší a technologicky nejjednodušší věc, kterou by měl mít pořád u sebe každý senior.

Pozn: Tento článek se zabývá těmi nejjednoduššími SOS tlačítky. Pokud toužíte po chytřejším zařízení, které navíc zvládne i videohovor, měření tlaku nebo počítání ušlých kroků, přečtěte si náš článek o chytrých náramcích.

Uvádí se, že až třetina seniorů minimálně jednou za rok upadne a někteří z nich čekají na pomoc hodiny nebo i celé dny, nemají-li způsob, jak si zavolat pomoc. Stát se to může kdykoli a komukoli, telefon nemusí být na dosah (například ve sprše), sousedé či rodina mohou být pryč.

Díky SOS tlačítku se mohou cítit klidněji a v bezpečí, jak samotní senioři, tak i jejich rodiny a blízcí, pro které může být těžké, nechat je o samotě.

SOS tlačítek existuje celá řada. Hlavní rozdíly mezi nimi spočívají v podobě a umístění tlačítka a samozřejmě v jeho funkcích nebo ve výdrži baterie. Zaplatit si lze buď jen samotný výrobek, nebo i návazné služby. I když již senior žije sám a nemá, komu zavolat, nebo jeho rodina žije příliš daleko, lze si platit 24/7 asistenci, která má u sebe i klíče k jeho bytu.

Abyste si mohli lépe vybrat, které zařízení je pro vás ideální, připravili jsme pro vás detailní zhodnocení jednotlivých tlačítek (zde) a tuto přehlednou tabulku:

Umí přijmout hovor a zatelefonovatDetekce páduGPSVýjezd službyMěření tepuVoděodolnostNa ruku, na krk i do kapsy
BodyGUARD V28AnoNeAno (lze vypnout)NeNeDéšťAno
BodyGUARD Y67AnoAnoAnoAnoPlněAno
BodyGUARD D45AnoAnoAnoAnoDo 1 mAno
REXpersonal GL300NeNeAnoAno (mají klíče)NeDéšť, sprchaAno
REX IoTNeNeNeAno (mají klíče)NePlněAno
Senzoor Push 02zbNeNeNeAno
GPS GSM SOS tlačítko na krkAnoAnoAnoNeNeDéšť, sprchaAno
Canyon chytrý náramekAnoNeAno (GPS, LBS, wifi)NeAnoPlněJen na ruku
TCL MOVETIME MT40SAnoNeGPSAnoDéštNa ruku
Ovládání všech z výše uvedených SOS tlačítek je dostupné v češtině, všechny dokáží posílat SMS a fungují na jedno stisknutí.
Žádné z těchto tlačítek nelze ovládat hlasem.

Dalšími možnostmi jsou chytré náramky a hodinky, které bývají primárně určené sportovcům a nabízí výrazně více funkcí, ale jejich ovládání je složitější, dále SOS tlačítka v mobilních telefonech, a naopak zcela jednoduchá přenosná tlačítka vhodná jen pro domácí použití, která spustí kompatibilní alarm, ale nenabízí více služeb. 

Pokud toužíte po chytřejším zařízení, které navíc zvládne i videohovor, měření tlaku nebo počítání ušlých kroků, přečtěte si náš článek o chytrých náramcích.

Chybí nám tu SOS tlačítko dostupné na českém trhu? Napište nám na poradim@tutum.cz. Děkujeme!

https://www.tutum.cz/2022/11/24/jak-vybrat-nejlepsi-telefon-pro-seniory/

Dejte nám na sebe kontakt,

my vám budeme psát o technologických novinkách, které vám a vašim blízkým mohou zlepšit život.

Odesláním formuláře dáváte svůj souhlas s pravidly pro ochranu osobních údajů.

My Cart Close (×)

Your cart is empty
Browse Shop